Rapid Sport Tape 5cm x 10m

1390 Ft

Sport Tape 5cm x 10m

Klasszikus sport tape, fehér szőtt, 100% pamut, latexmentes zink-oxid ragasztó, könnyen téphető.

Hatása azonnali, nem akadályozza a mozgást, nem irritálja a bőrt, nem akadályozza a vérkeringést, növeli a teherbírást, ugyanakkor segíti a sérült izomzat vagy ínszalag gyorsabb gyógyulását, regenerálódását.

Leírás: Méretei 5m x 5cm, rugalmas pamutanyagból – 96%pamut, 4% spandex – akril ragasztóréteggel készült, alakja, sűrűsége a valódi bőrhöz hasonlóan lett kialakítva, segítségével a fájdalom és a mozgáskorlátozottság rövid időn belül, mellékhatások nélkül csökkenthető. Egyaránt használják sportsérülések, gerincferdülés, ízületi problémák, valamint ficamok és húzódások esetén. A rugalmas tapasz 70%-al hosszirányban nyújtható, könnyen rögzíthető, jól tapad, tartós, a szakszerűen felhelyezett tapasz 4-5 napig is tart. Kényelmes viselet, rugalmassága miatt együtt mozog a test szöveteivel, nem akadályoz a mozgásban, vízi sportok esetén is használható.

Hatásmechanizmusa: A kineziológiai tapasz hatására a bőr és a szövetek fellazulnak, a nyirokfolyadék áramlása intenzívebbé válik, javul a vérkeringés, és a fájdalom receptorokra nehezedő nyomás csökken. A tapasszal stabilizálhatjuk az izmokat, ízületeket, csökkenthetjük a sérült szövetek terhelését, megakadályoz-hatjuk az izomgörcsök kialakulását, illetve csökkenthetjük a gyulladások bekövetkezésének lehetőségét.

Részletesen: A szalagnak köszönhetően az alatta futó izmok a test mozgása során a rugalmasan rögzített bőr alatt fognak elcsúszni. Ez az egyébként természetes jelenség a nyirokkeringés egy test által indukált masszázsa, mely a nyirokkeringés fennmaradását, a nyirokkeringésbe való visszakerülését biztosítja. A ragasztás során a rugalmasan rögzített, feszített bőrfelület egy fokozott nyirokmasszázst kap, ezen felül olyan receptorok kapnak állandó ingerlést, melyek a szervezet természetes fájdalomcsillapító-rendszerét aktiválják. A szövetek a kötés alatt is mozogni tudnak, hiszen a szalag rugalmas, tehát a mozgás által a szövet természetes gyógyulási folyamata gyorsul. Ahol gyulladás található, ott a szövet gyulladáscsökkentő folyamatai is lényegesen rövidebb idő alatt folynak le.

Összehasonlítom